Fundacja Adasia

Fundacja Adasia powstała, by upamiętnić pewnego małego chłopca, synka naszych przyjaciół i współpracowników, Patrycji i Krzysztofa Nowak-Moszczyńskich.

Adaś od początku był naszym nieformalnym patronem. Gdy tuż po jego narodzinach okazało się, że jest ciężko chory i potrzebuje pomocy, nasze nieśmiałe plany założenia ośrodka terapeutycznego nabrały realnych kształtów. I tak, latem 2010 roku, powstało Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne „Dać skrzydła”, zapewniające Adasiowi i innym niepełnosprawnym dzieciom terapię i rehabilitację na najwyższym poziomie.

To ten mały rudy chłopczyk sprawił, że rok później nawiązaliśmy współpracę z rewelacyjną Fundacją „DOGOnić świat”, dzięki czemu i Adaś, i kilkaset innych dzieci mogło korzystać z nieodpłatnej pomocy.

W 2017r., rok po odejściu naszego małego Patrona, postanowiliśmy, że działanie dobra, które rozpoczęło się od jego narodzin musi trwać dalej. Naturalną konsekwencją tego postanowienia było powołanie „Fundacji Adasia”, która umożliwia nam pomaganie potrzebującym tego dzieciakom.